Kategoria: Systemy monitoringu przewodowego (CCTV) Opublikowano: piątek, 04 grudzień 2015

Monitoring miasta

systemy obserwacyjne cctv  przewodowe monitoring miasta eljot systemy

Opis projektu:


Przedstawiamy tu spójną koncepcję nadzoru wizyjnego z wykorzystaniem 3 kamer szybkoobrotowych kolorowych i 1 kamery statycznej. Obrazy z kamer w trybie on-line są transmitowane do centrum monitoringu ulokowanego np. w pomieszczeniu Straży Miejskiej i jednocześnie do drugiego punktu (np. portiernia zakładu o całodobowej ochronie fizycznej).

Transmisję sygnałów video z kamer i sygnałów sterujących kamerami zapewnią dwa rodzaje połączeń:

  • połączenia kablowe,
  • połączenia radiowe (multimedialne nadajniki video za pośrednictwem łącza radiowego z wykorzystaniem urządzeń nadawczo/odbiorczych i anten kierunkowych)

To drugie rozwiązanie zapewnia tanią eksploatację systemu bez konieczności dzierżawienia łączy telekomunikacyjnych  lub bez konieczności położenia specjalnego okablowania w istniejącej już kanalizacji.

W centrum monitoringu zainstalowany jest system komputerowy i odpowiednie oprogramowanie zapewniające zdalny nadzór nadajników video .

Warto podkreślić, że wersja z komputerem PC z pamięcią obrazu z kamer na twardym dysku oprócz innych zalet charakteryzuje się wygodą w użytkowaniu: brak konieczności codziennej wymiany taśmy w magnetowidzie, łatwe i szybkie znajdowanie określonych miejsc w zarejestrowanym materiale filmowym.

Jesteśmy gotowi do dokonania szczegółowej wizji lokalnej, opracowania projektu i sprecyzowania oferty cenowej.  Cały proces począwszy od wstępnych ustaleń do realizacji systemu może trwać nie dłużej niż 2 miesiące.

Warto podkreślić, że tego rodzaju system zainstalowaliśmy w mieście Bytom Odrzański i od kilku miesięcy działa przynosząc miastu wymierne korzyści przy stosunkowo niewielkich nakładach inwestycyjnych.

 

 

Odsłony: 23023

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok